بهترین انتخاب در خرید موکت چیست؟

بهترین انتخاب در خرید موکت چیست؟

در بازار انواع مختلفی از موکت وجود دارد اما شما باید به این نتیجه برسید که بهترین انتخاب برای منزل شما چیست?
انواع مختلفی از سبک ،الگو و رنگ موکت برای تمام سلایق و دکوراسیون های مختلف وجود دارد.
لایه رویی موکت صدا را جذب میکند و نسبت به راه رفتن روی کفپوش های دیگر صدای کمتری ایجاد میکند به همین دلیل برای خانواده های پرجمعیت یا کسانی که حیوان خانگی دارند و در آپارتمان زندگی میکنند بهترین انتخاب است.
اگر هم بخواهیم از نظر قیمت با دیگر محصولات در بازار مقایسه کنیم موکت یکی از ارزان ترین محصولات کفپوش است که نصب و استفاده شده است.
خوب است بدانید موکت ها بهترین عایق در طول فصل های سرد هستند بطوری که گرما را در خود حفظ میکنند و مانع از ورود سرما از کف به منزل میشوند
موکت ها لایه ای روی زمین ایجاد میکنند تا زمانیکه وسیله شکستنی یا وسیله ای ظریف به طور تصادفی از دست شما روی زمین افتاد نشکند.
بیشتر موکت های مصنوعی دربرابر لکه و خاک مقاوم هستند و همین باعث میشود تمیزنگهداشتن آنها آسان باشد.

قیمت موکت
انواع جنس موکت

برای انتخاب بهترین نوع جنس باید به نوع استفاده از آن توجه کنید.

۴ نوع جنس در بازار فعلی وجود دارد:

۱٫نایلون

یکی از بادوام ترین و مقاوم ترین نوع در برابر لکه این نوع جنس هست این جنس بهترین انتخاب برای خانه هایی با فرزندان زیاد و پر رفت و امد است.
که برای پذیرایی و راه پله ها بسیار مناسب است.

۲٫پلی استر

پلی استر به خاطر ظاهر لوکس و انتخاب فوق العاده رنگ ها و سبک ها شناخته شده است. و برای خانه هایی با تعداد اعضای کم انتخابی مناسب است.

۳٫اولفین

اولفین مقاومت خوبی در برابر لکه و رطوبت دارد اما سطح مقاومتش به اندازه نایلون و پلی استر نیست.

۴٫پشم

بیشتر برای زیبایی طبیعی استفاده میشود. موکت پشمی در برابر گرد و خاک مقاوم است اما در برابر لکه مقاوم نیست. موکت های پشمی بخاطر اینکه دیر کهنه میشوند و برای مدت طولانی ای قابل استفاده هستند.

قیمت موکت
نوع ساخت:

۹۰% موکت های منازل مسکونی به صورت پرز دار ساخته میشوند. یک دستگاه بافت مانند یک دستگاه خیلی بزرگ دوخت پارچه عمل میکند. صدها سوزن گره های فیبر را به پشت موکت وارد میکنند تا شکل کلی موکت بوجود آید.
عمر مفید موکت شما بستگی دارد به این که چقدر خوب ساخته شده باشد. نوع ساختن بر کیفیت دوام ظاهر و قیمت تاثیر میگذارد و بیشتر تحت تاثیر پیچ و تاب فیبرها و تراکم مواد بکار رفته در بافت آن است.

پیچیدگی بافت

پیچیدگی بافت به این بستگی دارد که نخ های آن چقدر محکم بهم بافته شده اند و هرچقدر الیاف بهم محکم تر بافته شوند موکت در برابر خراش و سایش مقاوم تر میشود. پیچیدگی در بافت از جنس نایلون بسیار مهم است زیرا به راحتی با وسیله نوک تیز به موکت صدمه وارد میشود. موکت های Frieze دارای بالاترین سطح پیچیدگی در حدود ۷-۹ پیچ در هر اینچ هستند، در حالی که بیشتر سبک ها بین ۳-۶ پیچیدگی در هر اینچ هستند.

تراکم

تراکم اشاره به هر دو مقدار و چگونگی محکم بسته شدن نخ ها در داخل موکت دارد. هرچه نخ ها نزدیکتر به هم قرار گیرند، موکت متراکم تر خواهد بود.
راه هایی برای بررسی چگالی موکت وجود دارد که شامل تلاش برای دست زدن به پشت موکت با فشار دادن انگشتان دست خود بر روی الیاف موکت است. هر چه موکت متراکم تر باشد سخت تر است که به کف پشت آن برسیم. یا با دستانتان موکت را به شکل U شکل دربیاوردید و ببینید پشت موکت از جلوی آن چقدر قابل مشاهده است.

مقاوم در برابر سایش:

در هر خانه ای که زندگی می کنید. اگر شما بچه های زیاد، حیوانات خانگی، و رفت و آمد بالایی دارید، می خواهید یک موکت با مقاومت بالا نسبت به لکه ها را انتخاب کنید و تمایل فراوان به محافظت از آن دربرابر لکه ها را دارید کیفیت بالا ،انتخاب سبک های فرش و رنگ شما را محدود نمی کند.
عامل اصلی تعیین مقاومت به ضایعات نوع فیبر موکت است : نایلون، پلی استر، الفین یا پشم. فراتر از نوع فیبر، اکثر تولیدکنندگان از تکنیک های حفاظت از رنگ پس از تولید استفاده می کنند تا خصوصیات مقاوم در برابر لکه های هر فیبر را افزایش دهند. از دکورباز بخواهید برای انتخاب کفپوش با توجه به شیوه زندگی خود، به شما کمک کند.

قیمت موکت
بافت موکت

برش شمعی:

برش شعمی روشی است که نخ ها در اخر از آن بریده میشود. احساس نرمی از این برش آن را انتخاب مناسب برای مناطق راحت تر خانه مانند اتاق خواب و اتاق نشیمن کرده است. دو سبک اصلی موکت برش شعمی شامل: مخملی، ساکسونی است که هر کدام یک ظاهر و بافت متفاوت ارائه می دهند. تفاوت اصلی این سبک ها، میزان پیچش در نخ های آن است که در نهایت بر دوام آن تأثیر می گذارد.

حلقه حلقه:

همانطور که از نامش پیداست، این فرش دارای ترکیبی از کرک های بریده شده است. فرش های حلزونی عملکرد خوب را ارائه می دهند، اما نسبت به فرش های برش شمعی مقاومت کمتری دارند.

روش های رنگ:

دو روش محبوب برای رنگ کردن موکت وجود دارد. هر دو روش، رنگ عالی ارائه می دهند.

رنگ محلول:

قبل از اینکه فیبر های بافته شوند رنگ میشوند. این روش باعث مقاومت بالای رنگ حتی دربرابر مواد سفید کننده میشود.

رنگ جامد:

این روش برای رنگ کردن بعد از بافت آن ها استفاده میشود و بیشتر برای رسیدن به یک رنگ خاص از آن استفاده میکنند.

قیمت موکت
انتخاب رنگ:

به کف منزل خود به عنوان دیوار پنجم منزلتان فکر کنید که قرار است تمام عناصر دکوراسیون خانه شما را بهم مرتبط کند. هنگام انتخاب طرح و رنگ موکت باید دیوارها، پنجره ها و سایر وسایل را در نظر بگیرید.
همه این عناصر درمورد دکوراسیون منزل شما متفاوت اند. فراموش نکنید که هنگام خرید حتما آموزش های لازم برای نصب موکت را به شما بدهند تا بتوانید تفاوت بزرگی در ظاهر کف پوش جدید خود نسبت به قدیمی ایجاد کنید.
حتما سبکی را انتخاب کنید که متناسب با شیوه زندگی شما باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

×
×

Cart